سرویس VOIP

پاناوان به عنوان یکی از اولین ارائه دهندگان سرویس تلفن بین المللی از طریق بستر اینترنت در سال 1376 فعالیت تخصصی خود را در این حوزه تحت نام آریافون آغاز نمود و در زمان کوتاهی توانست سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.

سرویس تلفن بین المللی که در قالب اشتراک، کارت و تلفن هوشمند در اختیار مشترکین قرار می گیرد به عنوان جایگزینی قابل اعتماد برای دوصفر شرکت مخابرات محسوب می گردد. لازم به ذکر است در این تکنولوژی تماس از طریق اینترنت و طی قرارداد با کریرهای جهانی برقرار می شود.

کلیه شرکت ها، سازمان ها و مشتریان خانگی که قصد تماس با خارج از کشور را دارند، از مشتریان این سرویس محسوب می گردند.

مزایا و محدودیت های فن آوری VoIP

مزایای مختلفی برای استفاده از سیستم VoIP وجود دارد که شرکت ها و سازمان ها را با توجه به ابعاد و ویژگی های خود جذب استفاده از این سرویس می کند. در زیر به مهمترین این مزایا اشاره می کنیم:

– مقرون به صرفه بودن:

این مزیت خصوصا برای شرکت های بزرگ دارای چند شعبه دارای اهمیت می باشد. این سرویس بدون هیچ هزینه ای ارتباط دو نقطه که به دستگاه VoIP مجهزند را برقرار می کند. از طرفی هزینه تماس بین دو شهر متفاوت که به VoIP مجهزند را با میانجی یک دستگاه VoIP کاهش می دهد. به غیر از این با استفاده از این سرویس احتیاجی به هزینه مجزا برای کابل کشی نخواهد بود.

– استفاده راحت و آسان:

بعد از تنظیمات اولیه استفاده از سیستم VoIP احتیاج به هیچ آموزش و یا توانایی ویژه ای ندارد. کاربر با یک دستگاه تلفن , همانند سیستم های تلفن معمولی از این سرویس استفاده می نماید.شاید حتی بتوان گفت کار با سرویس VoIP به دلیل برخی توانایی ها از کار با تلفن معمولی آسان تر است.

– توسعه کمی وکیفی ارتباط:

توانایی ایجاد کنفرانس های صوتی و تصویری، توانایی ایجاد امکان دریافت پیام صوتی، توانایی ضبط مکالمات، اپراتور هوشمند، ایجاد منوی تماس برای تماس گیرنده، توانایی ایجاد تلفن های بی سیم و امکانات بسیار دیگری که سرویس VoIP برای کاربر فراهم می کند مفهوم ارتباطات سنتی را متحول کرده و سرویس VoIP را به یک سرویس پیشتاز در این زمینه تبدیل کرده است.

توسعه خدمات VOIP

 

با رشد و توسعه تکنولوژی در حوزه گوشی های تلفن همراه و فراگیر شدن گوشی های هوشمند، این شرکت با بکارگیری تخصص و دانش متخصصین خود موفق به تولید نرم افزار ویژه تماس تلفنی با خارج از کشور بدون نیاز به شماره گیری گردید.

لیست خدمات جانبی سرویس

– NO PIN COD

سه شماره از شماره هایی که مشترک بعنوان تلفن مبدا از آنها استفاده می نماید را انتخاب نموده و رمز 10رقمی کارت را بر روی آنها سِت نموده که هنگام تماس پس از گرفتن شماره دسترسی دیگر احتیاجی به وارد نمودن شماره 10 رقمی رمز نمی باشد.

– PHONE DIRECTORI

پنج عدد از شماره های مقصد، که بیشتر توسط مشترک مورد استفاده قرار می گیرد را بر روی کلیدهای تلفن از 1 تا 5 کد بندی نموده که پس از گرفتن شماره دسترسی بجای وارد نمودن شماره،کلید مربوطه را شماره گیری می نماید.

مشتریان VOIP به 2 دسته تقسیم می شوند:

افرادی که کارت تلفن پاناوان را خریداری نموده و استفاده می کنند.

افرادی که در CRM اشتراک دارند و کارت ایشان شارژ می شود.

نکته:
کارت های تلفن اینترنتی پاناوان با شماره دسترسی 9718622 در کلیه نمایندگی های فروش گروه ارتباطی پاناوان در اصفهان و بسیاری از استان ها که شامل: سوپرمارکت ها، دفاتر خدمات ارتباطی، آژانس های مسافرتی، مراکز پخش کارت، فروشگاه های موبایل و… در دسترس مشتریان محترم پاناوان می باشد.

شارژ و خرید از شعب و دفتر مرکزی:

مشتریان گروه ارتباطی پاناوان می توانند طی تماس با شماره 36106-031 داخلی 115 و اعلام درخواست اشتراک، پس از پرداخت وجه شارژ، ضمن برخورداری از کلیه مزایای اشتراک، بطور رایگان کارت تلفن اینترنتی پاناوان را دریافت و یا کارت قبلی خود را شارژ نمایند.