چگونگی مخفی سازی مودم

چگونگی مخفی سازی مودم

اگر میخواهید فقط خودتان از وجود WI-FI تان باخبر باشید و دیگران نتوانند آن را پیدا کنند و به آن دسترسی داشته باشند تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
برای افزایش امنیت WI-FI ، SSID (نام شبکه وایرلس) مودم شما پنهان میشود و شما برای اتصال به مودم علاوه بر پسورد باید SSID را نیز وارد کنید. لازم بذکر است که مخفی کردن SSID هیچ تاثیری روی شبکه کردن کامپیوترها ندارد و براحتی میتوانید فایل یا پرینتر را به اشتراک بگذارید.
در این مقاله مخفی سازی مودم های TP-Link و D-Link را به صورت مرحله به مرحله شرح میدهیم.
برای اینکار در مودم های TP-Link مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا باید وارد تنظیمات مودم خود شوید، برای اینکار در قسمت آدرس مرورگر خود ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را تایپ کنید. البته در صورتی که آدرس IP مودمتان را تغییر داده باشید باید IP جدید را جستجو کنید.
۲- پس از جستجو صفحه زیر نمایش داده میشود، که در انواع مختلف مودم متفاوت است. دقت کنید گاهی مواقع در صورت اتصال از طریق WI-FI امکان دسترسی به صفحه تنظیمات وجود ندارد در صورت برخورد با این مشکل از طریق کابل به مودم خود متصل شوید.

 

 

در این صفحه باید نام کاربری و رمز ورود به تنظیمات مودم را که پشت آن نوشته شده در قسمت های Username و Password وارد کنید که معمولا هر دو فیلد به صورت پیش فرض admin میباشد، مگر اینکه خودتان آن را از داده باشید.

۳- پس از اینکه نام کاربری و رمز خود را وارد کردید صفحه زیر نمایش داده میشود.

در این صفحه روی تب Interface setup کلیک کنید و سپس به قسمت Wireless بروید، در این بخش میتوانید اتصال بی سیم مودم خود را مدیریت نمایید.

در قسمت Multiple SSIDs Settings  روبروی Broadcast SSID دو گزینه No و Yes وجود دارد، برای مخفی کردن مودم باید گزینه No  را فعال کنید. با این کار SSID مودم شما به اصطلاح  Broadcast یا پخش نمی شود و مخفی میماند.

۴- در انتها به پایین صفحه بروید و دکمه Save را بزنید، اکنون مودم شما مخفی  شده است.

برای مخفی کردم مودم D-Link مدل ۲۶۴۰B بصورت زیر عمل میشود:

 1. در قسمت آدرس مرورگر IP 192.168.1.1 را تایپ نمایید و Enter بزنید.
 2. در صفحه ای که وارد میشوید Username و Password را وارد کنید، که همانگونه که گفته شد معمولا هر دو فیلد admin است.
 3. به قسمت Setup در بالای صفحه بروید سپس روی گزینه Wirelesssetup که سمت چپ قرار دارد  کلیک کنید.
 4. سپس در قسمت Wireless Network Setting باید گزینه Hide Wireless Network را فعال نمایید.
 5. در پایین صفحه دکمه Apply Setting را بزنید تا تغییرات اعمال شوند.
 6. در نهایت به منظور راه اندازی روتر با تنظیمات جدید روی دکمه Reboot در سمت چپ کلیک کنید.

  این امکان وجود دارد که در مدل های دیگر در قسمت Wireless Network Setting گزینه Enable Hidden Wirless وجود داشته باشد که باید آن را فعال کنید.

   

  به عنوان مثال در مدل DIR گزینه Visibility Status وجود دارد که برای مخفی کردن باید گزینه Invisible را فعال کنید و سپس با زدن Save Setting تغییرات را ذخیره کنید.

   

  برای اتصال به مودم مخفی شده چکار کنیم؟

  برای متصل شدن به مودم مخفی از طریق لپ تاپ یا pc ابتدا در قسمت taskbar روی علامت آنتن کلیک کنید. در این قسمت وایرلس مخفی با نام Hidden Network نمایش داده می شود. برای اتصال ابتدا در قسمت SSID نام وایرلس WI-FI را وارد کنید و پس از تایید در مرحله در قسمت Enter the network security key رمز خود را وارد نمایید.
  جهت اتصال از طریق گوشی های اندروید به قسمت WI-FI بروید و Add WI-FI network را انتخاب کنید، سپس در قسمت Network SSID نام وایرلس را وارد کنید(SSID به حروف کوچک و بزرگ حساس است).

  در قسمت Security نوع پروتکل امنیتی که در تنظیمات مودم خود انتخاب کرده اید را انتخاب کنید (WPA/WPA2/FTPSK) و در نهایت در قسمت Enter Password رمز را وارد کنید.

  اگر میخواهید تجربه یک اینترنت امن و پر سرعت داشته باشید به فروشگاه پاناوان مراجعه کنید.