محل قرار گرفتن مودم چه تاثیری بر آنتن دهی وای فای دارد؟

محل قرار گرفتن مودم چه تاثیری بر آنتن دهی وای فای دارد؟

امروزه دسترسی به اینترنت تبدیل به مهمترین دغدغه های روزانه ما شده است، و در این میان ADSL یکی از سرویس های پرطرفدار اینترنت است که با قرار دادن یک مودم در خانه یا محل کارتان میتوانید به راحتی به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنید.
اما شاید با این مشکل برخورد کرده اید که در یک گوشه از منزل یا محل کارتان وای فای به خوبی آنتن نمی دهد. برای حل این مشکل نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید. در ادامه راه حل هایی ارائه می شود تا با قرار دادن مودم در بهترین مکان بتوانید آنتن دهی یکنواخت و خوبی داشته باشید.

۱- مودم را در مرکز ساختمان قرار دهید
برای اثر بخشی بیشتر، فارغ از اینکه کامپیوترتان کجاست بهتر است که مودم را در مرکز ساختمان قرار دهید چون باعث می شود امواج وای فای پوشش بهتری روی کل ساختمان داشته باشند. البته اگر اکثر مواقع در اتاقتان هستید میتوانید مودم را در اتاق قرار دهید.

۲-از فلزات دوری کنید

فلزات مانعی بر سر راه حرکت امواج رادیویی هستند پس تا میتوانید از قرار دادن مودم در کنار اجسام فلزی خودداری کنید.

 ۳-آشپزخانه جای مناسبی نیست

علاوه بر اینکه در آشپزخانه وسایل فلزی زیادی وجود دارد که همانطور که قبلا گفتیم موانع امواج رادیویی به شمار می روند، ماکروویوها نیز مشکل دیگری بر سر راه امواج وای فای ایجاد میکنند. فرکانس امواج ماکروویو ۲/۴ گیگا هرتز است که در واقع همان فرکانس امواج وای فای است و این باعث تداخل این امواج می شود.

۴-دیوارها موانع امواج وای فای

دیوارهای آجری و بتنی بر عملکرد مودم شما تاثیر میگذارند زیرا امواج وای فای را جذب میکنند و امواج با عبور از دیوارها ضعیف تر می شوند. به همین دلیل توصیه ما این است که مودم را در اتاقی قرار دهید که اکثر مواقع را در آنجا سپری میکنید.

۵-مودم را در ارتفاع قرار دهید

برای انتشار بیشتر امواج وای فای بهتر است مودم را در ارتفاع قرار دهید و از گذاشتن مودم روی زمین خودداری کنید، قرار دادن مودم روی زمین یا در ارتفاع پایین باعث می شود امواج وای فای به طور یکسان به همه دستگاه ها نرسد.

۶-جهت دهی مناسب آنتن ها

آنتن ها را جدی بگیرید، اگر میخواهید امواج بصورت افقی منتشر شوند آنتن را بصورت عمودی قرار دهید و اگر میخواهید امواج بصورت عمودی و بین طبقات منتقل شوند آنتن را افقی کنید. در صورتی که مودم شما چندین آنتن دارد آنتن ها را در جهات مختلف قرار دهید. به عنوان مثال اگر مودمی دو آنتن دارد یکی را به صورت افقی و دیگری را به صورت عمودی قرار دهید.

با استفاده از اینترنت پاناوان در هر کجا که هستید از تجربه اینترنت پرسرعت و با کیفیت لذت ببرید.