تفاوت ترافیک بین الملل و داخلی چیست؟

تفاوت ترافیک بین الملل و داخلی چیست؟

به تازگی واژه های اینترنت بین الملل و اینترنت داخلی را زیاد شنیده اید و یا حتما هنگام مراجعه به وبسایت های شرکت های سرویس دهنده اینترنت این سوال در ذهن شما ایجاد شده که تفاوت ترافیک بین الملل با ترافیک داخلی چیست؟

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت موظف شدند از ابتدای سال 96 نرخ استفاده از سایت های داخلی و بین المللی را تفکیک کرده و برای استفاده از سایت های داخلی در شبکه ملی اطلاعات، تخفیف 50 درصدی در نظر بگیرند. اما این مسئله باعث شد که برای کاربران اینترنت ابهامات زیادی در مفهوم ترافیک بین الملل و ترافیک داخلی ایجاد شود.
در واقع منظور از سایت های بین المللی سایت هایی است که سرورهای آن ها در خارج از کشور قرار دارند و دسترسی به محتوای آنها بر بستر اینترنت صورت می پذیرد و برای استفاده از چنین سایت هایی تعرفه ترافیک بین الملل در نظر گرفته می شود؛ و منظور از سایت های داخلی سایت هایی است که سرورهای آن ها در داخل کشور قرار داشته و دسترسی به محتوای آنها بر بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می پذیرد، تعرفه استفاده از این سایت ها طبق مصوبه باید 50 درصد نسبت به سایت های خارجی ارزان تر باشد و همچنین کاربر سرویس با کیفیت تر و پر سرعت تری را دریافت می کند.
به منظور تفکیک ترافیک داخلی و خارجی سازمان تنظیم مقررات لیست 200 سایت پربازدید داخلی را تهیه کرده که با تفکیک آن ها هزینه ی مشترکان سرویس دهندگان اینترنی میتواند کاهش محسوسی داشته باشد و شامل سایت های بانک ها، سازمان های بزرگ و پر مخاطب، خبرگزاری ها و سایت های علمی و ورزشی میباشد.
بسته های ارائه شده در سایت فروشگاهی پاناوان به صورت ترکیبی از ترافیک بین الملل، ترافیک داخلی و ترافیک پیام رسان داخلی می باشد، که شما تنها با پرداخت هزینه ترافیک بین الملل علاوه بر حجم بین الملل دو برابر حجم ترافیک سایت های داخلی و سه برابر حجم ترافیک پیام رسان داخلی بصورت رایگان دریافت می کنید.
جهت دریافت لیست سایت ها و پیام رسان های داخلی به سایت فروشگاه پاناوان مراجعه کنید و روی قسمت نشان داده شده در تصویر کلیک کنید:


بعد از کلیک لیست سایت ها و پیام رسان های داخلی به صورت زیر نمایش داده می شود:


پاناوان با ارائه ترافیک داخلی بصورت رایگان و پر سرعت در کنار اینترنت بین المللی با کیفیت همواره سعی در جلب رضایت مشترکان خود دارد.