مودم TD-LTE بخرم یا ۴G؟

مودم TD-LTE بخرم یا ۴G؟

در بسیاری موارد هنگام انتخاب مودم های وایرلس این سوال پیش می آید که مودم 4G بهتر است یا TD-LTE؟ در این مقاله کوتاه بدون درگیر شدن با مباحث پیچیده فنی قصد داریم به توضیح این دو فناوری بپردازیم تا شما بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.
اینترنت 4G اینترنت نسل چهارم است که روی شبکه های موبایل ارائه می شود و در واقع اینترنت پر سرعتی است که از طریق تلفن همراه مجهز به سیم کارت 4G قابل دستیابی است. بنابراین نکته اصلی این است که 4G اینترنت بر مبنای موبایل و شبکه های سلولی است و برای استفاده از آن در هر دستگاهیمانند نوت بوک و لپ تاپ باید مودم 4G و سیم کارت تلفن همراه داشته باشیم. و LTE نیز نسخه پیشرفته ی تکنولوژی 4G است که سرعت و کیفیت بهتری برای کاربران فراهم میکند.
اما TD-LTE چیست؟ این فناوری در واقع یک اینترنت ثابت همانند ADSL یا وایمکس است و آخرین نسل اینترنت پر سرعت ثابت محسوب می‌شود. منظور از «ثابت» این است که نیازی به تلفن همراه یا سیم‌کارت موبایل نیست ولی به طور بی‌سیم می‌توان از اینترنت استفاده کرد و این ارتباط بی سیم از طریق سیم کارت های دیتا فراهم می شود. بنابراین بزرگترین تفاوت ۴G با TD-LTE در این است که ۴G نیاز به سیم‌کارت تلفن همراه دارد ولی TD-LTE یک اینترنت بی‌سیم مجزا از موبایل است هر چند که سیم کارت دارد.سرعت دانلود TD-LTE بسیار مطلوب است و گزینه مناسبی برای سازمان‌ها، شرکت‌ها، مجتمع‌های مسکونی، کسب‌وکارهای کوچک و کاربرانی است که نیازمند اینترنت فوق سریع هستند، زیرا در TD-LTE روی لینک‌های دانلود کار شده است و سرعت دانلود قابل توجهی دارد. البته سرعت TD-LTE در جاهای مختلف متفاوت است و براساس اپراتور، منطقه پوشش‌دهی و شرایط دیگر می‌تواند از چند مگابیت تا چند ده مگابیت می‌شود. سرعت روی TD-LTE می‌تواند نامحدود باشد و برحسب سرویسی که دریافت می‌کنید؛ به سرعت‌های بالای ۵۰ مگابیت هم دسترسی داشته باشید.
جهت خرید سرویس یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت فروشگاه پاناوان مراجعه کنید یا از طریق شماره سراسری 1455 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.