تاثیر کاکتوس بر امواج وای فای

تاثیر کاکتوس بر امواج وای فای

تاثیر کاکتوس بر امواج وای فای

آیا تا به حال شنیده اید گیاه کاکتوس امواج و اشعه وای فای را دفع میکند؟ تاثیر کاکتوس بر امواج وای فای چیست؟ کاکتوس جلوی امواج و اشعه وای فای و موبایل را میگیرد؟ برای دیدن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

آیا کاکتوس عوارض وای فای را از بین می برد؟

امروزه استفاده از  وای فای به بخشی از زندگی اجتماعی همه ما تبدیل شده است. اما با توجه به خطراتی که دارد تنها اقداماتی که در این زمینه می توان انجام داد، اینکه تا حد ممکن ازمحل پخش و انتشار سیگنال های وای فای دوری کنیم و مطمئن شویم، مدت زمان زیادی را در نزدیکی میزی که مودم روی آن است نمی گذرانیم. در رابطه با خطرات این امواج و راه های در امان ماندن

از آن مصاحبه ای را با دکتر فرامرز امیری متخصص مغز و اعصاب  ترتیب داده ایم که ایشان این گونه بیان داشتند:  امواج وای فای در واقع امواج الکترومغناطیس که نوعی امواج رادیویی محسوب می شود هستند که از یک مودم به گیرنده (لپ تاپ ، موبایل و…) متصل می شوند .شدت تماس فرد با امواج وای فای به مراتب از امواج رادیویی فرکانسی بیشتر است و این معمولا به فاصله فرد از مودم ارتباط نزدیک دارد.

ایشان اثرات امواج وای فای را بر روی انسان به موارد زیر تقسیم بندی کرده است:

  • بی خوابی
  • در زمینه اختلال شناختی و عدم تمرکز
  • عدم رشد و نمو اطفال بخصوص در دوران جنینی
  • اختلال در کار کرد مغز(که خانم ها را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد).
  • کاهش باروری ،کاهش اسپرم و در نتیجه نازایی
  • تپش قلب و افزایش استرس

در این مورد که امواج وای فای سرطان زا است و باعث سرطان مغز و ارگان های دیگر می شود نکته قابل ذکر این است که بررسی های انجام شده در این باره هنوز سرطان زا بودن امواج وای فای را ثابت نکرده اند.

نتایج نهایی که در بررسی ها  و مطالعات بدست آمده نشان می دهد : ترس و خطرات امواج وای فای به آن میزانی که در جامعه القا شده انیست و در بسیاری از موارد بی خطر و یا آنقدر کم خطربوده که قابل توجه نیست ، میزان تاثیر امواج وای فای و انرژی که مننقل می شود به مغز از حد استاندارد بالاتر نبوده و جای ترس و نگرانی وجود ندارد تحقیقات انجام شده در مدل های حیوانی و گیاهی صورت گرفته است مثلا بررسی کردند که در محیط یک گلخانه گیاهانی که تحت تاثیر امواج وای فای هستند رشد کمتری نسبت به گیاهان دیگر دارند .

آیا اگر مودم خانه خود را خاموش کنیم ، باز هم اینگونه امواج ، بدن را تحت تاثیر قرار می دهند ؟ در جواب این سوال کارشناسان بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که حتی اگر مودم منزل خاموش باشد، اما مودم خانه های دیگر روشن باشد یا مثلا وقتی خواب هستید و با وای فای کاری ندارید اما چون مودم روشن است تحت تاثیر امواجش قرار می گیرید .این مسائل یکسری نگرانی در جامعه ایجاد کرده است .

ناگفته نماند که ممکن است به میزان قابل تاملی اختلالاتی را برمغز وارد کند این اختلالات بصورت فراموشی ، بی خوابی ، اضطراب و گاهی تپش قلب در انسان نمایان می شود. ترسی وجود داشت که. خطر وای فای برای کودکان را تنها باید با خاموش کردن دستگاه های منتشر کننده سیگنال و دور کردن آنها از کودکان و همچنین آموزش خطرات آنها برای کودکان به حداقل رساند.

کاکتوس امواج وای فای و موبایل را خنثی میکند؟

این تصور که گیاه کاکتوس  باعث جذب امواج وای فای می شود در بین همه افراد جامعه دست به دست می چرخید  و مطلب از این قرار بود که اگر گلدان کاکتوسی را در اطراف مودم قرار دهیم امواج خطرناک وای فای را به خود جذب می کند . در تحقیقات انجام شده اثبات شده است که این مطلب به هیچ عنوان صحت علمی ندارد. چرا که این امواج امواج کوری هستند که بصورت پالس منتشر می شوند و کل محیط را بصورت شعاع های مختلف تحت تاثیر قرار می دهند و هرچه دور تر شویم قطر دایره بیشتر خواهد شد و فقط میزان تماس ما با امواج کم می شود . و اگر این  گیاه امواج را به خود جذب کند در آن هنگام وای فای نیز قطع خواهد شد

منتهی به دلیل اینکه امواج وسایل الکترونیکی و “وای فای” نوعی از انرژی هستند و  هیچ جایی هم انرژی بی اثر نیست حتی اگر کم اثر باشد به معنای بی خطر بودن نیست .بنابراین برای استفاده مطمئن از اینگونه وسایل رعایت چند اصل توصیه می شود:

اصل اول:

کاهش زمان مصرف از اینگونه وسایل . باید تا جایی که امکان دارد استفاده از اینترنت وای فای و یا تلفن همراه را کاهش دهیم یعنی زمانی که نیازی به استفاده وجود ندارد آنها را خاموش کنیم.

اصل دوم :

تا جایی که امکان دارد از مولد اشعه دور باشیم. یعنی اگر از مودم های وای فای استفاده می کنیم سعی کنیم تا آنها را در اتاق خواب  قرار نداده و نسبت به آن فاصله داشته باشیم.

این اصل برای استفاده از دستگاه مایکروویو (واژه همگانی و رایج آن ماکروفراست) و یا تلفن همراه نیز وجود دارد به طوری که زمانی که از این دستگاه استفاده می کنیم سعی کنیم در زمان استفاده از آن فاصله  لازم را داشته باشیم. و زمان استفاده از تلفن همراه سعی کنیم از هندزفری با سیم استفاده کرده و یا اینکه تلفن را روی بلندگو قرار داده و از تماس مستقیم با صورت بپرهیزیم.

اصل سوم :

در مکان هایی که امکان فاصله گرفتن از منبع انرژی وجود ندارد باید با ایجاد حصاری مانند چوب بین فرد و منبع انرژی فاصله ایجاد کرد که البته این موضوع در مورد امواج اینترنت وای فای و یا تلفن همراه کاربرد ندارد و فقط در مورد امواجی مانند مایکروویو  و یا در رادیو لوژی ها