پینگ مودم

پینگ مودم

اصولا روشن بودن چراغ ADSL و PPP مودم به معنای برقراری ارتباط مودم با اینترنت است ولی اگر همچنان نمی توانید صفحات وب را باز کنید با استفاده از دستور پینگ می توان نقطه ای را که موجب ایجاد مشکل شده است پیدا کنید.
برای اجرای دستور پینگ ابتدا پنجره ویندوز و کلید R را بصورت همزمان فشار دهید تا پنجره Run باز شود. در این پنجره cmd را تایپ میکنیم و اینتر میزنیم تا پنجره command prompt باز شود .

در این پنجره IP مودم را پینگ میکنیم که معمولا 192.168.1.1 میباشد. برای بدست آوردن IP مودم به دفترچه راهنمای آن نیز می توانید مراجعه کنید.


پس دستور پینگ را بصورت Ping 192.168.1.1 اجرا کرده و اینتر میزنیم. بر اساس پیغامهایی که بعد از این دستور مشاهده می شود می توان به وضعیت ارتباط سیستم و مودم پی برد و مشکلات را بررسی کرد.
Destination host unreachable: این پیغام به این معنی است که ارتباط سیستم با مودم به صورت صحیح برقرار نشده است.


برای بررسی این مورد از طریق کنترل پنل وارد صفحه Network connection می شویم. برای ورود به این صفحه می توان در پنجره Run عبارت ncpa.cpl را تایپ نمود و پس از زدن اینتر وارد صفحه network connection میشویم.


اگر مودم از طریق کابل شبکه به کامپیوتر متصل باشد باید یک local area connection و اگر بصورت وایرلس مرتبط باشد باید یک wireless network connection وجود داشته باشد. در صورتیکه هیچ اتصالی در این قسمت مشاهده نشود به این معناست که کارت شبکه روی سیستم شما نصب نیست. برای نصب در صورت اتصال از طریق کابل LAN باید کارت شبکه سیستم و در صورت اتصال با کابل USB باید درایور مودم را نصب کنید.
اگر روی کارت شبکه علامت ضربدر مشاهده کردید و از طریق کابل LAN یا USB به مودم متصل بودید کلیه اتصالات را بررسی کنید و از اتصال صحیح اطمینان حاصل کنید.
اگر اتصال شما از طریق وایرلس بود صفحه View available network را باز کنید و شبکه وایرلس خود را انتخاب و رمز مودم را وارد کنید.
اگر نمی توانید به شبکه وایرلس متصل شوید و یا هیچ شبکه ای را در لیست مشاهده نمی کنید قبل از هر چیز در صورت استفاده از لپ تاپ دکمه وایرلس را چک کنید که حتما روشن باشد. در مرحله بعد در فاصله نزدیکتر به مودم قرار بگیرید. اگر مشکل حل نشد یا تنظیمات وایرلس به درستی انجام نشده یا کارت شبکه وایرلس شما مشکل دارد.
در صورتی که هیچ ضربدری روی کارت شبکه مشاهده نکردید با راست کلیک روی آن و انتخاب گزینه Enable آن را فعال کنید.
Request timed out: این پیغام به این معنی است که IP های تنظیم شده روی کارت شبکه صحیح نیست و سیستم نتوانسته با مودم ارتباط برقرار کند.


به منظور رفع مشکل با روشی که قبلا گفته شد وارد صفحه network connection شوید. باید سعی کنیم که کارت شبکه مربوط به سیستم را شناسایی کنیم.. همانطور که گفته شد اگر سیستم از طریق کابل به مودم وصل باشد یک local area connection و در صورتی که از طریق وایرلس وصل باشد یک wireless network connection در این قسمت خواهیم داشت.
در صورت اتصال از طریق کابل، آن را از پشت سیستم جدا میکنیم؛ اگر کارت شبکه شما enable باشد علامت ضربدر روی آن نمایان می شود.
بعد از تشخیص کارت شبکه برای درخواست مجدد IP روی کارت شبکه راست کلیک کرده و گزینه Repair را انتخاب میکنیم، سپس مودم را دوباره پینگ میکنیم.

در صورت عدم نتیجه گیری باید IP بصورت دستی تنظیم شود.
به منظور تنظیم دستی IP روی کارت شبکه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب میکنیم.

در صفحه باز شده گزینه (Internet Protocol (TCP/IP را انتخاب و دوبار روی آن کلیک کنید.


در صفحه باز شده می توانید تنظیمات دستی IP را انجام دهید.

Default Gateway در واقع IP مودم شماست، که در صورتی که IP مودم را قبلا تغییر داده باشید می توانید در این قسمت IP جدید را وارد کنید. IP پیش فرض اکثر مودم ها 192.168.1.1 است و برای اطمینان بیشتر می توانید به دفترچه راهنمای مودم خود مراجعه کنید.
Reply From: این پیام به معنای داشتن ارتباط صحیح با مودم است، که در انتهای هر Reply باید time و TTL نیز داشته باشیم.


در صورتی که ارتباط ما با مودم صحیح باشد باید موارد دیگری را چک کنیم که در مقاله بعدی به این موضوع می پردازیم.