بررسی اتصال به اینترنت

بررسی اتصال به اینترنت

جهت بررسی اتصال به اینترنت همانطور که در مقاله مربوط به پینگ مودم توضیح داده شد در درجه اول وضعیت چراغهای DSL و اینترنت مودم بررسی می شود و در صورت روشن بودن و عدم اتصال به اینترنت در مرحله بعد اتصال به مودم مورد بررسی قرار می گیرد که تمام حالتهای ممکن و راه حل های آن در مقاله پینگ مودم توضیح داده شد.
در صورت داشتن پاسخ از مودم و در صورتی که همچنان نمی توانید به صفحات وب دسترسی داشته باشید در مرحله بعد باید یک IP معتبر را پینگ کنید. بنابراین دستور ping 85.15.1.14 را تایپ کنید.


اگر با پیام زیر مواجه شدید و پاسخی دریافت نکردید یعنی در قسمت تنظیمات کارت شبکه IP مربوطه در قسمت Default Gateway به طور صحیح وارد نشده است.


جهت رفع مشکل روی کارت شبکه مربوطه کلیک راست کنید و گزینه properties را انتخاب کنید.


در صفحه باز شده روی گزینه( Internet Protocol (TCP/IP دوبار کلیک کنید تا صفحه زیر نمایش داده شود.


در این صفحه می توانید تنظیمات Default Gateway را که در واقع همان IP مودم می باشد انجام دهید.
بعد از انجام تنظیمات مجددا IP قبلی را پینگ کنید، اگر مجددا با پیغام Request timed out مواجه شدید وارد کنسول مودم خود شوید و تیک NAT را چک کنید.
اگر با پینگ IP گفته شده پاسخ گرفتید به این معنی است که به این معناست که تنظیمات مودم صحیح است و اتصال شما به اینترنت برقرار است.
در مرحله بعد یک سایت معتبر مانند YAHOO را پینگ کنید.


در صورتی که هیچ پاسخی دریافت نکنید یعنی DNS های تنظیم شده روی سیستم شما صحیح نمی باشد و یا DNS های تنظیم شده به طور صحیح کار نمی کند. لازم بذکر است که در صورت داشتن بدهی از پینگ IP پاسخ میگیرید ولی از پینگ سایت نمی توانید پاسخ بگیرید.

برای حل مشکل مجددا مانند حالت قبل روی کارت شبکه راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و در صفحه باز شده روی (Internet Protocol(TCP/IP دوبار کلیک کنید.
در صفحه باز شده در قسمت تنظیمات DNS گزینه Use the following DNS Address را انتخاب کنید، سپس می توانید تنظیمات Preferred DNS server و Alternative DNS server را انجام دهید و در مقابل آنها آدرس های زیر را وارد کنید:


Preferred DNS server : 85.15.1.14
Alternative DNS server :85.15.1.15

بعد از انجام این تنظیمات مجددا سایت YAHOO را پینگ کنید و اگر باز هم پاسخی دریافت نکردید وارد منوی start شوید و روی My Computer راست کلیک کنید و گزینه Manage را انتخاب کنید. وقتی صفحه computer management باز شد گزینه services and application را انتخاب کنید.
سپس با انتخاب گزینه services سرویس های سیستم به شما نشان داده می شود، سرویس DNS client را انتخاب و آن را restart کنید.
اگر از سایت YAHOO پاسخ داشتید یعنی ارتباط شما با اینترنت به صورت صحیحی برقرار شده است. ولی در صورتی که باز هم صفحه ای برای شما باز نمی شود تنظیمات مرورگر از جمله موجود نبودن پروکسی و خالی کردن cache را بررسی کنید و در پایان می توانید مرورگر را ریست کنید