پیکربندی مودم TP-LINK

پیکربندی مودم TP-LINK

قبل از شروع تنظیمات باید از وجود سرویس ADSL اطمینان داشته باشید و همچنین روی سیستم یا لپ تاپ خود مرورگری مانند فایرفاکس، کروم یا اینترنت اکسپلورر داشته باشید. مودم را در جای مناسبی قرار دهید. جهت اطلاع از محل مناسب مودم اینجا کلیک کنید.
در مرحله بعد باید اتصالات پشت مودم را به طور صحیح وصل کنید. تصویر زیر راهنمای مناسبی برای اتصالات مودم می باشد.

برای انجام تنظیمات باید مودم را از طریق کابل شبکه به کامپیوتر خود متصل کنید؛ از انجام تنظیمات در حالت وایرلس خودداری کنید، به این صورت که کابل شبکه را از یک طرف به یکی از پورت های LAN مودم و از طرف دیگر به کارت شبکه کامپیوتر وصل نمایید. پس از انجام تنظیمات می توانید کابل را جدا کنید و از حالت وایرلس مودم استفاده کنید.
در نهایت آداپتور را متصل نمایید و مودم را روشن کنید، پس از روشن کردن مودم در صورتیکه سرویس ADSL شما فعال باشد پس از 30 ثانیه باید چراغ ADSL روی مودم روشن شود. جهت اطلاع از معنی هر چراغ روی مودم اینجا کلیک کنید.

سپس مرورگر خود را باز کنید و در قسمت آدرس 192.168.1.1 را تایپ کنید، بعد از زدن Enter شما وارد صفحه زیر می شوید که از شما Username و Password میخواهد که به صورت پیش فرض هر دو admin می باشد.

 


پس از وارد کردن یوزر و پسورد وارد صفحه اصلی مودم می شوید که به صورت زیر است، از گزینه های بالای صفحه گزینه Quick start را انتخاب کنید:


در مرحله بعد در صفحه نمایش داده شده روی Run Wizard کلیک کنید:


با زدن این دکمه 4 مرحله برای شما نمایش داده می شود که باید به ترتیب انجام دهید:


با زدن دکمه Next وارد اولین مرحله یعنی تنظیم منطقه زمانی می شویم که باید تهران را انتخاب کنید و Next را بزنید:


در صفحه بعدی گزینه PPPoE را انتخاب کنید، در این حالت با روشن شدن کامپیوتر به صورت خودکار سیستم شما به اینترنت وصل می شود.


دکمه Next را بزنید و وارد صفحه بعدی شوید، در این صفحه یوزر و پسوردی که از سرویس دهنده خود دریافت کردید را وارد کنید، در کادر VPI و VCI نیز اعدادی که سرویس دهنده به شما اعلام میکند باید وارد کنید. مثلا اگر از سرویس اینترنت پاناوان استفاده میکنید باید برای VPI عدد 0 و برای VCI عدد 35 را وارد کنید.
آخرین گزینه این صفحه Connection type است که باید روی حالت PPPoE LLC گذاشته شود، سپس Next بزنید:


در صفحه باز شده در قسمت SSID نام دلخواه خود را برای وای فای مودم انتخاب کنید و از قسمت Authentication type گزینه WPA-PSK را انتخاب کنید.
در قسمت پایین صفحه رمز وای فای را وارد کنید، در آینده از این رمز برای اتصال تلفن همراه یا لپ تاپ به اینترنت به صورت وایرلس استفاده خواهید کرد. برای انتخاب رمز مناسب جهت بالا بردن امنیت مودم اینجا کلیک کنید.


با زدن دکمه Next کار تنظیم مودم شما تمام شده است و پیام کامل شدن تنظیمات را به صورت زیر مشاهده خواهید کرد:

در این صفحه با زدن Next کارهایی که انجام داده اید ذخیره خواهد شد و به این صفحه هدایت می شوید:


Close را بزنید تا از صفحه تنظیمات خارج شوید و تمام!
صبر کنید تا چراغ اینترنت روی مودم روشن شود، اگر روشن نشد مودم را یک بار خاموش و پس از چند دقیقه روشن کنید.