تنظیمات مودم D-LINK مدل DSL 2740U

تنظیمات مودم D-LINK مدل DSL 2740U

قبل از شروع تنظیمات باید مودم را در جای مناسب قرار داده و اتصالات مودم را به نحو صحیحی متصل نمایید.
در مورد نحوه صحیح اتصالات مودم به مطلبی که مربوط به تنظیمات مودم TP-LINK است مراجعه نمایید.
در اولین قدم در قسمت آدرس مرورگر 192.168.1.1 را تایپ کنید و Enter بزنید.

د

ر کادری که باز می شود در قسمت های Username و Password در هر دو فیلد لغت admin وارد کنید.


پس از ورود به صفحه تنظیمات از سمت چپ صفحه Wizard را انتخاب کنید کنید و سپس روی setup wizard کلیک کنید.


در این صفحه مراحلی که باید برای انجام تنظیمات طی کنید به صورت فهرست نمایش داده می شود، در این صفحه روی next کلیک کنید تا به اولین مرحله هدایت شوید.


در اولین مرحله برای افزایش امنیت مودم می توانید رمز ورود به صفحه تنظیمات مودم را که به صورت پیش فرض admin می باشد، می توانید تغییر دهید. در صورتی که تمایل به این کار ندارید روی skip کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.


در مرحله دوم باید محدوده زمانی محل زندگی خود را تعیین کنید، شما در این مرحله باید تهران را انتخاب کنید.


در مرحله سوم در قسمت Protocol گزینه PPPoE و در قسمت Type گزینه LLC را وارد کنید، در فیلد VPI عدد 0 و در فیلد VCI عدد 35 را وارد کنید. در قسمت های مربوط به کشور(country) و سرویس دهنده اینترنت (ISP) اگر نام کشور و سرویس دهنده شما در لیست نیست گزینه other را انتخاب کنید.


سپس در قسمت پایین در قسمت های Username و Password باید کلمه کاربری و رمزی که از سرویس دهنده خود دریافت کرده اید را وارد کنید و روی next کلیک کنید.


در مرحله چهارم در قسمت Wireless Network name(SSID) یک نام دلخواه برای وای فای مودم خود انتخاب کنید، در قسمت Visibility Status پیشنهاد می شود گزینه Visible را انتخاب نمایید تا نام وای فای شما روی مویابل یا لپ تاپ در لیست مشاهده شود، مگر اینکه بخواهید برای افزایش امنیت نام وای فای مخفی بماند. برای آموزش مخفی کردن وای فای اینجا کلیک کنید.
در قسمت Securtity level گزینه WPA-PSK را انتخاب کنید زیرا از امنیت بیشتری برخوردار است.


در مرحله پنجم و آخر خلاصه ای از تنظیمات انجام شده نمایش داده می شود، اگر از انجام درست همه کارها اطمینان دارید روی Apply کلیک کنید.