آموزش نصب و استفاده از نرم افزار any desk

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار any desk

بعد از اینکه نرم افزار تیم ویور (TeamViewer) سرویس دهی خود را برای کاربران ایرانی متوقف کرد شرکت ها و کاربرانی که از این نرم افزار استفاده میکردند به دنبال جایگزینی مناسبی برای این نرم افزار هستند.
جهت دانلود نرم افزار ابتدا از اتصال خود به اینترنت مطمئن شوید و در صورتی که از vpn استفاده می کنید آن را غیر فعال کنید.
از سایت panahelp.ir نرم افزار AnyDesk را دانلود کنید.

پس از نصب نرم افزار روی آیکن آن دبل کیک کنید تا پنجره زیر ظاهر شود:


در کادر شماره 1 آیدی کامپیوتر شما نمایش داده شده که این شماره را باید برای کارشناس ما که قصد دارد به کامپیوتر شما متصل شود بخوانید.
کادر شماره 2 برای مواقعی است که خودتان بخواهید به کامپیوتری متصل شوید، در اینصورت باید آیدی کامپیوتر مقصد را در این کادر وارد کنید.
کادر شماره 3 دستور اتصال یا connect می باشد که وقتی خودتان بخواهید به کامپیوتر دیگری متصل شوید پس از وارد کردن آیدی در کادر شماره 2 روی connect کلیک کنید.
در کادر شماره 4 لیستی از سیستم های قبلی که تا کنون به آنها وصل شده اید را مشاهده میکنید. پس واضح است که اگر برای اولین بار از این نرم افزار استفاده می کنید این کادر خالی است.
اگر در کادر شماره 5 عبارت AnyDesk Ready را مشاهده کردید به این معناست که همه چیز برای برقراری ارتباط آماده است.
پس از این که شماره آیدی کامپیوتر خود را به کارشناس ما دادید روی صفحه مانیتور خود درخواست اتصال را به صورت زیر مشاهده می کنید.


در کادر شماره 1 عکس پروفایل و آیدی سیستم کارشناسی که قصد اتصال به کامپیوتر شما را دارد مشاهده میکنید.
با استفاده از گزینه های مختلف کادر شماره 2 می توانید شرایط اتصال را خودتان تعیین کنید که در ادامه به شرح هر کدام از این گزینه ها می پردازیم:
– Allow to hear sound : با فعال کردن این گزینه صداهای کامپیوتر شما برای سیستمی که به آن متصل شده قابل شنیدن می شود. به عنوان مثال اگر این گزینه فعال باشد و شما موزیکی را در سیستم خود پخش کنید، از طریق کامپیوتری که به شما متصل شده صدای موزیک شنیده می شود.
– Allow to take control : اگر این گزینه فعال باشد فردی که به سیستم شما وصل می شود می تواند سیستم شما را کنترل کرده و به محتوای آن دسترسی داشته باشد و اگر آن را غیر فعال کنید فقط می تواند صفحه مانیتور را ببیند و قادر به کنترل آن نیست.
– Allow to use clipboard : با فعال کردن این گزینه امکان کپی و پیست کردن(copy & paste) بین دو کامپیوتر فعال می شود و به عبارت دیگر امکان انتقال فایل بین دو کانپیوتر وجود خواهد داشت.
– Allow to block keyboard and mouse : با فعال کردن این گزینه طرف مقابل می تواند موس و کیبورد شما را غیر فعال کند.
بعد از اینکه در کادر 2 جزییات برقراری ارتباط را مشخص کردید با کلیک روی گزینه Accept در کادر شماره 3 درخواست اتصال را می پذیرید.
لازم به ذکر است زدن گزینه Dismiss در کادر شماره 4 به معنای رد ارتباط است.

ما را در اینستاگرام  و تلگرام دنبال کنید 🙂