معرفی اپلیکیشن GlassWire دیده بان مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در اندروید

معرفی اپلیکیشن GlassWire دیده بان مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در اندروید

گاهی اوقات اپلیکیشن هایی که روی گوشی خود نصب میکنیم بدون اطلاع ما حجم زیادی از حجم گرانبهای اینترنت ما را به یغما میبرند، ممکن است مصرف اینترنت یک بازی آنلاین در ماه به 500 مگابایت هم نرسد، اما اپلیکیشنی مثل اینستاگرام، حتی در صورت فعالیت در پس زمینه ده ها گیگابایت از حجم گران بهای شما را به خودش اختصاص دهد.
با استفاده از نرم افزار GlassWire می توانید بفهمید کدام اپلیکیشن مصرف بیشتری دارد و کدام کمتر، همچنین می توانید با استفاده از آن حجم مصرفی خود را مدیریت کنید. GlassWire در واقع یک اپلیکیشن مانیتورینگ است که میزان مصرف اپ های اندرویدی را بصورت نموداری به شما نشان میدهد ؛ این اپلیکیشن برای عملکرد خود به اینترنت نیازی ندارد.
به لطف این نمودارها می توانید اپ های پر مصرف را شناسایی کنید، و حتی برای مصرف آن ها محدودیت حجمی در نظر بگیرید. در GlassWire می توانید محدودیت هایی تعیین کنید و وقتی به آستانه آن محدودیت ها رسیدید هشدار دریافت میکنید.
علاوه بر مدیریت مصرف می توانید اپلیکیشن های مشکوکی که در حال تبادل حجم عظیمی از اطلاعات هستند و میزان دسترسی آنها را هم شناسایی کنید و این گونه اپلیکیشن ها را از گوشی خود پاک کنید.
علاوه بر همه موارد گفته شده مزیت دیگر این برنامه رایگان بودن آن است و فعلا هیچ خبری از بنرهای تبلیغاتی در آن نیست.

در صفحه اصلی برنامه GlassWire، میزان استفاده هر اپلیکیشن از اینترنت به صورت زنده بر روی نمودار نمایش داده می‌شود. با لمس هر کدام از اپلیکیشن‌ ها می‌توانید به اطلاعاتی نظیر مجوزهای دسترسی و تاریخ نصب و آپدیت اپلیکیشن مورد نظر دسترسی داشته باشید.


با مراجعه به منوی برنامه و لمس گزینه Usage می‌توانید میزان اینترنت مصرفی هر اپلیکیشن را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مشاهده کنید. امکان نمایش میزان مصرف اینترنت در بازه های زمانی یاد شده از جمله ویژگی‌های جالب اپلیکیشن GlassWire است که می‌تواند در برخی شرایط کاربر خوبی داشته باشد.


برنامه GlassWire این امکان را فراهم آورده تا کاربران بتوانند با تعیین محدودیت از اتمام پیش از موعد حجم بسته اینترنتی خود جلوگیری کنند. بدین ترتیب کاربران در صورت مصرف بیش از حد از اینترنت، هشدار دریافت خواهند کرد. بدین منظور در صفحه اصلی آیکون به شکل سه خط در گوشه بالا و سمت چپ صفحه را لمس کرده سپس گزینه Data Plan را انتخاب کنید.

برای کاهش مصرف اینترنت می توانید به مقاله های کاهش مصرف دیتا در اینستاگرام و جلوگیری از اپدیت خودکار اندروید نیز مراجعه کنید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید 🙂