آموزش مشاهده ریز مصرف روزانه و ماهیانه

آموزش مشاهده ریز مصرف روزانه و ماهیانه

یکی از سوالات متداول کاربران اینترنت در مورد میزان مصرف روزانه یا ماهانه است که دانستن این موضوع در درجه اول باعث می شود که کاربران بتوانند متناسب با نیاز خود اقدام به تهیه بسته های اینترنت نمایند و همچنین باعث می شود اگر شخص یا اشخاصی از مودم آنها سوء استفاده میکند با توجه به میزان مصرف خودشان متوجه شده و اقدام به افزایش امنیت مودم نمایند.

قبلا در مقاله ای دیگر نحوه مشاهده میزان حجم باقیمانده را آموزش داده بودیم ولی در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم چگونه می توانید از ریز مصرف روزانه و ماهانه خود با خبر شوی.
پاناوان در راستای افزایش اعتماد کاربران خود این امکان را فراهم کرده که مشترکین بتوانند از طریق پنل کاربری خود گزارش مصرف روزانه و ماهانه حساب کاربری خود را مشاهده کنند.
جهت مشاهده ریز مصرف وارد حساب کاربری خود شوید و از منوی سمت راست صفحه روی گزینه دوم که مدیریت سرویس/درخواست ها می باشد کلیک کنید.

بعد از کلیک به دلخواه می توانید گزارش روزانه یا گزارش ماهانه را انتخاب کنید.

گزارش روزانه

در صورتی که گزارش روزانه را انتخاب کنید صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:


در این صفحه تاریخ شروع و تاریخ پایان بازه ی زمانی مورد نظر که میخواهید گزارش بگیرید، در قسمتهای نشان داده شده تعیین کنید، همچنین نوع سرویس را نیز باید مشخص نمایید که می تواند سرویس بین الملل یا داخلی و یا گزارشی از میزان مصرف هر دو سرویس باشد.
بعد از مشخص کردن فیلدهای گفته شده روی دکمه اعمال کلیک کنید که می توانید به تفکیک روز میزان ترافیک ارسالی (Upload) و ترافیک دریافتی (Download) را مشاهده کنید.

گزارش ماهانه

در صورتی که در صفحه اصلی مدیریت سرویس/درخواست ها گزارش ماهاته را انتخاب نمایید صفحه زیر مشاهده می شود:

جهت گرفتن گزارش ماهانه ایتدا سال و ماه مورد نظر که میخواهید میزان مصرف خود را طی آن بدانید در فیلدهای نشان داده شده مشخص نمایید و سپس دکمه نمایش ریز مصرف را بزنید.
پس از آن به تفکیک سرویس های داخلی و خارجی میزان ترافیک ارسالی (Upload) و ترافیک دریافتی (Download) نمایش داده می شود.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید 🙂