تنظیمات مودم tenda

تنظیمات مودم tenda

بعد از وارد کردن آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ پنجره ای ظاهر میشود که باید username و passwordرا در آن وارد کنید .

که بصورت پیش فرض هر دو admin و با حروف کوچک هستند،یعنی یوزرنیم را admin و پسورد را admin وارد میکنیم و login را میزنیم.

حال وارد صفحه اصلی تنظیم مودم Tenda شده ایم که بسیار ساده میباشد . گزینه اول کشور را روی ایران IRAN قرار میدهیم و گزینه دوم ISP را روی ISP ای که از آن اینترنت گرفته اید قرار میدهیم .

با انتخاب ISP مورد نظر ، گزینه VPI و VCI خودبخود پر میشود که VPI=0 و VCI=35 میباشد.

گزینه بعدی نوع اتصال یا Internet Connection Type است که باید روی گزینه PPPOE قرار دهیم . با انتخاب این گزینه USERNAME و PASSWORD را باید وارد کنیم

Username و Password را شرکت ارائه دهنده اینترنت به شما میدهد و با یوزرنیم و پسورد ورود به مودم اشتباه گرفته نشود.

در آخر در قسمت Security Key رمز ورود به وایفای را انتخاب و وارد میکنیم . این رمز باید بین ۸ تا ۶۳ کاراکتر باشد . و در انتها دکمه OK را میزنیم تا تنظیمات تمام شود.

ترجیحا برای امنیت بیشتر رمز وایفای را ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و سمبل مثل @# انتخاب کنید.

تنظیمات پیشرفته مودم Tenda و نکات امنیتی

همانطور که دیدیم تنظیم مودم Tenda بسیار ساده و راحت بود ، اما این مودم تنظیمات پیشرفته ای هم دارد . که برای ورود به این تنظیمات باید دکمه  Advanced در بالا سمت راست را فشار دهیم.

بعد از اینکه وارد تنظیمات پیشرفته شدید ، از سمت چپ دکمه Wireless و بعد Basic را فشار میدهیم . در این قسمت میتوانیم با زذن دکمه Hide Access Point مودم را مخفی کنیم و یا در قسمت SSID اسم مودم را تغییر دهیم.

حال وارد Wireless و بعد Security میشویم و در قسمت Network Authentication  نوع رمزگذاری WPA2-PSK که امن ترین نوع رمزگذاری است را انتخاب میکنیم و در پایین دکمه Apply/Save را میزنیم