سرویس ADSL

DSL (Digital Subscriber Line) که می‌توان آن را خط اشتراک دیجیتال نامید، روشی برای اتصال به اینترنت با سرعت بالا و هزینه کمتر است. انواع مختلفی ازDSL وجود دارد که امکان اتصال به اینترنت را با سرعت‌ها و امکانات مختلف مهیا می‌کنند. اما نوعی که بیشتر در کشورمان شنداخته شده است Asymmetric-DSL یا ADSL یا DSL نامتقارن است. این روش بدون ایجاد خط جدید و با استفاده از پهنای باند استفاده نشده خط تلفن ارائه می شود. این خطوط پرسرعت با نصب تجهیزاتی در مرکز تلفن کاربران و از سویی نصب مودم خاص در محل استقرار کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های این خطوط عدم استفاده از خط تلفن است. به عبارتی دیگر در زمان استفاده، تلفن کاربر اشغال نمی‌شود و هزینه‌های تلفن را به همراه ندارد. ارائه دهندگان خدمات اینترنت از ADSL به عنوان روش مطمئنی برای انتقال داده استفاده می‌کنند. در این صورت کاربر برای «دانلود کردن» اطلاعات از اینترنت از مسیر پرسرعت استفاده می‌کند که در این حالت سرورهایی که پهنای باندشان در جهت مخالف است مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. علت استفاده زیاد از ADSL در اقصی نقاط جهان به دو لحاظ تکنیکی و اقتصادی است. از لحاظ فنی می‌توان از DSLAM به عنوان ناقل اطلاعات در نرخ بیت بالاتر از مودم های نصب شده روی کامپیوترهای شخصی استفاده کرد. از آنجا که کاربر خانگی ترجیح می‌دهد اطلاعات را با سرعت بیشتری دانلود کند شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت این نیاز مشتری را درک کرده و به سیستم ADSL روی آورده‌اند.

لیست خدمات مرتبط با سرویس ADSL :

  • IP استاتیک
  • نصب و راه اندازی مودم در محل مشترک
  • مودم
  • سرویس IP TV

خیر. بررسی سایت های دیده شده در گزارش مصرف اینترنت ADSL مقدور نمی باشد.

 

جهت مشاهده میزان ترافیک مصرف شده اینترنت ADSL می توان با ورود به سامانه سرویس دهی به مشترکین با IP آدرس 217.219.5.9 و درج نام کاربری و رمز عبور اقدام نمایید.

 

این مشکل مربوط به ارتباط شما با مرکز مخابرات می‎باشد. لذا ابتدا باید چک کنید که آیا خط تلفن شما بوق دارد و یا خط یکطرفه نباشد در اینصورت باید به شماره 117 اعلام خرابی کنید.

 

دوره برطرف شدن مشکلات کابل برگردان 72 ساعت می باشد لذا در صورتیکه بعد از 72 ساعت مشکل قطع ماندن سرویس اینترنت پر سرعت ADSL مرتفع نگردید، با بخش پشتیبانی سرویس اینترنت پر سرعت ADSL شرکت پاناوان تماس حاصل فرمایید.

 

وارد سایت پاناوان شوید و در قسمت ورود کاربران ADSL نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید و در این قسمت نسبت به تمدید سرویس اینترنت پرسرعت ADSL اقدام نمایید همچنین شما می توانید برای تمدید به صورت غیر آنلاین با واحد تمدید سرویس اینترنت پر سرعت ADSL پاناوان ارتباط برقرار نمایید  و یا از اپلیکیشن موبایل پاناوان استفاده نمایید.

 

ترافیک مجاز میزان ترافیک در ابتدای خرید بسته و ترافیک باقیمانده میزان ترافیک باقیمانده از سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شما گفته می شود.

 

هرگاه می خواهید ترافیک باقیمانده واقعی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL خود را ببینید باید حتما یک بار مودم ADSL خود را خاموش و روشن نمایید تا میزان ترافیک مصرفی تا زمان فعلی را در سایت مشاهده نمایید.

منظور از ترافیک دریافتی میزان حجم دانلود و ترافیک ارسالی میزان حجم آپلود در سرویس اینترنت پرسرعت ADSL می‎باشد.

بله. استفاده از موارد فوق از حجم ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL کم می‎کند.

شما باید مراتب جابجایی و یا انتقال خط را قبل از جابجایی، به بخش فروش سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شرکت پاناوان اطلاع رسانی می کردید. لذا اکنون باید از طریق بخش فروش ADSL نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید.

 

به دلیل اینکه BURST خط برای کاربران اینترنت ADSL در نظر گرفته می شود که باعث می شود شما در زمانی که سرویس اینترنت پرسرعت ADSL پایین‎تری داشتید بتوانید در صورت آزاد بودن ترافیک در مرکز مخابرات بیش از سرویس خریداری شده سرعت داشته باشید مطمئناً شما در زمان اوج مصرف تفاوت را احساس خواهید کرد.

 

برای این که دانلود کردن تنها دلیل کسر ترافیک نیست و هر گونه ارسال و دریافتی نظیر باز کردن سایت یا مشاهده فایل های تصویری و یا گوش کردن به فایلهای صوتی به صورت آنلاین باعث کسر ترافیک می‎گردد.

خیر، سیستم به صورت خودکار در ساعت رایگان از ترافیک اینترنت پرسرعت شما کسر نمی‎کند.

 

128=20گیگ 256=33 گیگ 512=67 گیگ می باشد.

 

به علت 60% رایگان بودن ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL در این ساعات تعداد زیادی از کاربران دانلودهای خود را در این زمان انجام می دهند که باعث استفاده از حداکثر پهنای باند شده و موجب کندی در این ساعات می‎شود.

 

زمان قبلی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شما تا چند ساعت دیگر ادامه دارد و تا آن زمان بسته  شما به عنوان پشتیبان می ماند و از آن ساعت به بعد می‎توانید با خاموش روشن کردن  مودم ADSL مدت زمان جدید را فعال نمایید اگر قبل از زمان اتمام قرارداد قبلی، ترافیک مصرفی شما به پایان برسد با یک بار روشن خاموش کردن مودم ADSL می‎توانید از بسته پشتیبان خود استفاده نمایید.

 

خیر، شرکت پاناوان جهت بالا بردن امنیت کاربران ADSL از این کار جلوگیری می‎کند.

زمانی که پسورد خود را در سایت تغییر می دهید اگر مودم ADSL شما به حالت NAT تنظیم شده باشد حتماً باید پسورد را در داخل مودم ADSL هم تغییر دهید تا بتوانید با پسورد جدید به اینترنت متصل شوید.

نرم افزارهای متعددی نظیر DUmeter یا NetWorx برای کنترل ترافیک وجود دارد. ولی بخش پشتیبانی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL می‎تواند شما را برای استفاده از برنامه Wireshark راهنمایی نماید.

پشتیبانی فنی تلفنی سرویس ها به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته از طریق شماره ویژه 36106 – 031 به مشترکین اینترنت پرسرعت ارائه می گردد. علاوه بر این، ارائه خدمات پشتیبانی به صورت حضوری نیز حداکثر 1 روز کاری پس از دریافت درخواست مشترک انجام می پذیرد.

آنچه ما را متمایز می کند

ارائه کیفیت منحصر به فرد که از مورد استفاده قرارگرفتن با کیفیت ترین تجهیزات سخت افزاری و تخصیص بهترین پهنای باند اینترنت حاصل شده است را می توان یکی از افتخارات پاناوان دانست. علاوه بر این از آنجایی که رانژه خطوط بدون نیاز به جمع آوری سرویس قبلی انجام می پذیرد. گروه ارتباطی پاناوان توانسته است زمان و فرایند ارائه سرویس به مشترکین جدید را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام رساند. ضمنا تعرفه منصفانه سرویس ها به لحاظ سرعت و کیفیت ارائه شده در مقایسه با سایر سرویس دهندگان از امتیازات دیگر دریافت سرویس از گروه ارتباطی پاناوان می باشد

مزیت های کلی سرویس ADSL چیست ؟

1- اشغال نشدن خط تلفن و قابلیت استفاده همزمان تلفن و اینترنت
2- نداشتن هزینه مکالمه تلفن برای استفاده از اینترنت
3-عدم اشغالی تلفن در زمان اتصال به اینترنت
4-عدم نیاز به خرید کارت اینترنت
5-ارتباط 24 ساعته با اینترنت بدون قطعی و اشغالی خطوط
6- سرعت دریافت تا 150 برابر اینترنت معمولی Dialup

مزیت های اختصاصی ADSL پاناون چیست ؟

1- شما می توانید به هر میزان که بخواهید و بدون وجود محدودیت حجمی ، از اینترنت Download کنید.
2-سرعت ارسال به اینترنت و دریافت از اینترنت با هم برابر است
3- آزاد بودن مشترک در انتخاب و نحوه تهیه ADSL Modem
4- پرداخت شارژ سرویس به صورت آنلاین و بدون نیاز به تماس
5- دریافت هشدارهای لازم قبل از اتمام اعتبار از طرق مختلف مثل Email و SMS
6- امکان مشاهده نمودار گرافیکی مصرف اینترنت به صورت لحظه به لحظه از طریق IP آدرس 217.219.5.9
7-پشتیبانی   24 ساعته  از طریق تلفن 6106-0313